Obavještavamo sve hrabre natjecatelje i sudionike koji su bili aktivni u kvizovima, turnirima i drugim interaktivnim događajima organiziranim u sklopu „Dana otvorenih prozora FER-a“ da će svoje FER nagrade moći preuzeti u Skriptarnici na adresi Unska 3, od petka, 27. studenoga 2020. godine.
Objavljen je popis nagrađenih.
Tijekom Smotre Sveučilišta u Zagrebu, FER se zainteresiranim maturantima, srednjoškolcima, ali i drugoj zainteresiranoj javnosti predstavlja putem ove web stranice.
Ovdje se možete informirati o našim studijskim programima, uvjetima upisa, o životu na FER-u i dodatnim sadržajima koje FER nudi. Predstavljamo i nekoliko radova nastalih na FER-u, a njihovi kreatori rado će vam odgovoriti na sva vaša pitanja.
U dane trajanja Smotre, na raspolaganju su vam i naši sadašnji studenti i studentice koji će rado porazgovarati s vama i podijeliti svoja iskustva vezana za studiranje na FER-u. Pripremili smo za vas i nekoliko turnira i kvizova prilikom kojih se možete zabaviti, ali i osvojiti nagrade! Kliknite s nama i pridružite se događajima čiji raspored možete vidjeti ovdje. Za sva vaša pitanja dostupni smo i na e-mail adresi smotra@fer.hr.
Događaji su snimani te ćete najzanimljivije dijelove moći vidjeti nakon pripreme i obrade.
Nakon završene srednje škole, maturanti na FER-u upisuju preddiplomske studijske programe: Elektrotehnika i informacijska tehnologija te Računarstvo. Ovim je programima prva godina zajednička i tek nakon prve godine studenti biraju studijski program koji žele upisati.
Nakon preddiplomskog studija koji traje tri godine, studenti mogu upisati diplomski studijski program koji traje dvije godine. Na FER-u nudimo tri diplomska studijska programa
U sklopu Dana otvorenih prozora osmislili smo i KVIZ o poznavanju FER-a, geek kulture, sci-fi serija, e-sporta, elektrotehnike, računarstva, tehnike, matematike, fizike i svih ostalih stvari koje zanimaju buduće FER-ovce i FER-ovke. Ako se želite okušati u srazu mozgova uživo, spojite se na Teams događaje u terminima za kviz. Kviz će se održati preko aplikacije Kahoot (https://kahoot.it), a PIN će biti objavljen neposredno prije samog kviza. Najuspješnije očekuju prave FER-ovske nagrade!
Znanja koja nam FER daje su uistinu bitna jer nas uče kako razmišljati, a ne samo koje tehnologije su bitne.
U Nanobitu puno radimo stvari koje sam naučila na FER-u, poput strukture podataka, a to znanje možda ne bih dobila uz neki drugi fakultet.
FER mi bio ključan u dolasku do trenutnog radnog mjesta jer sam na FER-u dobio određena znanja da budem data scientist.
Nevezano za daljnje životno usmjerenje na koje se odlučiš, ono što ti FER neupitno pruži je inženjerski pristup rješavanju problema. Nauči te razmišljanju i snalaženju u bilo kojoj situaciji s kojom se sretneš kao developer. Nauči te brzom učenju i prilagođavanju. Nauči te vještini skakanja s tehnologije na tehnologiju, a ostalo dolazi s iskustvom. Neovisno o smjeru u kojem se želiš razvijati, FER te definitivno dobro pripremi na buduće izazove.
Prije nekoliko godina kao studentu FER-a mi je bilo gotovo nezamislivo da će jednog dana auti koji izlaze s proizvodne trake imati moj software, a sada je to pitanje datuma početka proizvodnje novih modela.
Potreba za arhitektima sustava temeljenima na strojnom učenju je sve veća, a navedeno zanimanje je u svjetskim razmjerima jedno od najtraženijih. Ono što meni pričinja najveće zadovoljstvo jest biti dio velike online zajednice koja međusobno razmjenjuje podatke, rješenja i tako pridonosi bržem razvoju i primjeni umjetne inteligencije u industriji.
Mislim da na FER-u nije ni cilj učenje nekoga određenoga jezika, već način razmišljanja i funkcioniranje jezika. Radi toga, nakon faksa kada sam se zaposlila, nije mi bio problem relativno brzo krenuti kodirati u C++-u i razvijati se u tom smjeru, naravno, uz potporu odličnog šefa koji je svaki put kada sam zapela našao vremena da mi pomogne i objasni sve što me zanimalo.